DOŻYNKI PREZYDENCKIE

W dniach 16-17 .09. 2017 r. Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona uczestniczył w Dożynkach Prezydenckich w miejscowości Spała.

Z województwa Łódzkiego w tej pięknej imprezie udział wzięli; Grzegorz Andrysiak, Agnieszka Czekaj, Włodzimierz Sut, Michał Sobczyk, Włodzimierz Piasecki, Stanisław Stępień, Stefan Twaróg i Eugeniusz Bartosik.

W uroczystościach kościelnych, które rozpoczęły się mszą św., odprawioną przez ks. biskupa seniora diecezji łowickiej Józefa Zawitkowskiiego uczestniczyła delegacja naszej organizacji reprezentowana przez Przewodniczącego Lecha Kuropatwińskiego oraz członka prezydium Marka Duszyńskiego.

Korzystając z okazji  działacze zwiazkowi prowadzili rozmowy z rolnikami propagując rozwiązania problemów polskiej wsi zawarte w programie społeczno-gospodarczym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze ulotki programowe, które rozdaliśmy uczestnikom dożynek. Cały przygotowany nakład rozszedł się bardzo szybko.

Pomimo padającego deszczu wszyscy bawili się znakomicie. W Spale spotykamy się ponownie już za rok.

Specjalne podziękowania za zaangażowanie w organizację dożynek w imieniu zarządu łódzkiej Samoobrony składamy Markowi Duszyńskiemu, Katarzynie Nartowskiej oraz Michałowi Sobczykowi.

Grzegorz Andrysiak, zdjęcia Agnieszka Czekaj