Festiwal w Augustowie

W niedziele 5 sierpnia w Augustowie odbyła się 6 edycja Międzynarodowego Festiwalu " Kanał Augustowski w kulturze trzech narodów Białorusinów Polaków i Litwinow".

Wystąpiło 10 zespołów z trzech krajów. Po raz pierwszy wystąpili artyści z Litwy z Druskiennik. Festiwal wzbudził ogromne zainteresowanie widzów zarówno mieszkańców Augustowa jak i licznie przybyłych turystów.

Festiwal w Augustowie odbywa się dzięki inicjatywie Andrzeja Chmielewskiego i pod honorowym patronatem Związku Zawodowego Rolnictwa "Samoobrona". Festiwal zakończył rejs statkiem po pięknych augustowskich jeziorach. Uczestnicy świetnie się bawili śpiewając i tańcząc na pokładzie statku "Serwy", na którym gościł papież Jan Paweł II oraz sp. Andrzej Lepper. Po stronie białoruskiej festiwal ma 19 - letnia tradycje i odbywa się na błoniach śluzy Dąbrówka. W tym roku odbędzie się 25 sierpnia.

Dzięki możliwości bezwizowego ruchu w rejonie parku "Kanał Augustowski" obywatele Polski i ponad 90 krajów świata będą mogli wyjechać na Festiwal posiadając jedynie paszport. Na Festiwalu w Augustowie min gościliśmy zaprzyjaźniony zespól "Credo" ze Słonimia z nasza przyjaciółka Natalia szefowa tamtejszego oddziału Związku Polaków na Białorusi.

Serdecznie zapraszam do wizyty na Festiwalu w dniu 25 sierpnia na terytorium Białorusi oraz na przyszłoroczna edycje.

                                                                                             

                                                                                                                                                                       (-) Andrzej Chmielewski
                                                                                                                                                                    Wiceprzewodniczący Związku

 

Facebook: https://www.facebook.com/Augustow24/photos/a.1833664760057720.1073742212.183366821754197/1833683423389187/?type=3&theater