MENU
KONTAKT
Biuro Krajowe Związku:
Al. Jerozolimskie 11/19 lok.14
00-508 Warszawa
tel.: (22) 629 32 90
zwiazek@samoobrona.net.plOGŁOSZENIA

PLAKAT POLITYCZNY

PROTEST ROLNIKÓW

JÓZEF JUSZKIEWICZ - WIDEO

WYSZUKIWANIE

  Poniedziałek, 22 Maja 2017

- -

...czytaj dalej


...czytaj dalej


I N F O R M A C J A

dla rodziców /opiekunów/ dzieci i młodzieży z woj. wielkopolskiego i województw ościennych

W związku z szybko zbliżającą się przerwą zimową w nauce dla dzieci i młodzieży ogłoszoną przez Wojewodę wielkopolskiego na rok 2017 –Związek Zawodowy Rolnictwa SAMOOBRONA woj. wielkopolskiego poprzez swoją Fundację Szansa dla Gmin ogłasza już po raz dziewiętnasty nabór /rekrutację/ dzieci i młodzieży w wieku szkolnym /najstarsze rok urodzenia 2001/ na zimowisko w górach w miejscowości Piwniczna położonej w Beskidzie Sądeckim nad Popradem na południe od Nowego Sącza. Od XIX wieku Uzdrowisko szczawy żelazne, borowina, leczenie chorób układu oddechowego. Graniczne przejście do Słowacji..

...czytaj dalej


Wieści z Wielkopolski

Fundacja "Szansa dla gmin" od wielu lat jest organizatorem wypoczynku dla dzieci i młodzieży z rodzin wiejskich. Jednym z liderów jest Józef Juszkiewicz - przewodniczący struktur wielkopolskich ZZR Samoobrona, który od osiemnastu lat zajmuje się organizacją kolonii i zimowisk. Jego praca i zaangażowanie zostały docenione przez władze powiatu wągrowieckiego. Na stronie internetowej starostwa ukazał się wywiad z naszym działaczem noszący tytuł "Dzieci na wakacjach"– zapraszamy do lektury.

...czytaj dalej


Wielkopolscy rolnicy przeciwni umowie CETA

W dniu 17 października 2016 roku przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu odbył się protest rolników zrzeszonych w organizacjach związkowych przeciwko porozumieniu handlowym z Kanadą (CETA). Wśród manifestantów obecni byli przedstawiciele ZZR Samoobrona pod przewodnictwem szefa struktur wielkopolskich Józefem Juszkiewiczem. Delegacja uczestników protestu złożyła petycję na ręce wojewody skierowaną do pani premier Baty Szydło.

...czytaj dalej


LIST OD WOJEWODY

Nawiązując do pisma z dnia 31 maja 2016 r. informuję, co następuje: Wojewoda Wielkopolski, w związku z podjętą przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego uchwałą z dnia 30 maja 2016 r. w sprawie wyrażenia stanowiska o stosowaniu się organów Województwa Wielkopolskiego do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, wydał oświadczenie, w treści którego z dezaprobatą przyjął podjęcie przez Sejmik przedmiotowej uchwały, traktując ją wyłącznie jako element przenoszenia przez partie opozycyjne sporu politycznego na poziom samorządowy.

...czytaj dalej


I N F O R M A C J A
dla rodziców /opiekunów/dzieci i młodzieży
z woj.wielkopolskiego oraz województw ościennych


W związku z szybko zbliżającymi się wakacjami /lipiec-sierpień 2016/ - Związek Zawodowy Rolnictwa SAMOOBRONA woj.wielkopolskiego poprzez swoją Fundację "Szansa dla Gmin" przeprowadza /poraz 18-ty/ nabór /rekrutację/ dzieci i młodzieży w wieku szkolnym /najstarsze rok urodzenia 2000/ na kolonie letnie w góry i nad morzem w wyspecjalizowanych i odpowiednio przygotowanych ośrodkach.

...czytaj dalej


WIADOMOŚCI Z WIELKOPOLSKI

W dniu 14 kwietnia 2016 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyła się konferencja zorganizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy na temat "Uwarunkowania sytuacji młodzieży ponadgimnazjalnej na wielkopolskim rynku pracy". Samoobronę na konferencji reprezentował szef struktur wielkopolskich Związku Zawodowego Rolnictwa "Samoobrona" Pan Józef Juszkiewicz. .

...czytaj dalej


WIADOMOŚCI Z WIELKOPOLSKI

W dniu 21 lutego 2016r.w Wielkopolsce rolnicy obchodzili w różnej formie XIII tą rocznicę protestów rolniczych, które na przestrzeni stycznia i lutego a nawet początku marca 2003 r.pod przywództwem ówczesnego Przewodniczącego Samoobrony śp. Andrzeja Leppera odbywały się w całej Polsce w tym również w Wielkopolsce, przeciwko ówczesnej polityce Rządu koalicyjnego SLD i PSL. Te protesty i blokady dróg objęły całą Wielkopolskę, gdzie między innymi w wielu miejscowościach jak np. w Koszutach k/Środy, Gostynia, Łubowa k/Gniezna, Cieni Drugiej i Marchwaczu w powiecie kaliskim, do których skierowano oddziały Policji w celu stłumienia tych protestów.

...czytaj dalej


LIST OD WOJEWODY


I N F O R M A C J A


Już poraz 13-y będziemy obchodzić jako rolnicy rocznicę naszych protestów i blokad ze stycznia i lutego 2013r.w całej Polsce przeciwko ówczesnej polityce rolnej koalicyjnego Rządu SLD-PSL. Corocznie główne uroczystości w tym temacie odbywają się na terenie Gminy Opatówek pow.Kalisz w miejsci Cienia Druga oraz Marchwacz przy obeliskach..

...czytaj dalej


FUNDACJA "SZANSA DLA GMIN"
Zdjęcia z pobytu 51 dzieci z Wielkopolski na zimowisku w Czarnej Górze - pensjonat Skalny Brzeg. Turnus od 18 do 27 stycznia 2016r.


/-/ Józef Juszkiewicz

ZOBACZ GALERIĘ


K O M U N I K A T
dla rodziców /opiekunów prawnych/ dzieci i młodzieży
z woj.wielkopolskiego i województw ościennych

W związku ze zbliżającym się terminem zimowiska w czasie trwania przerwy zimowej w styczniu 2016r. w województwie wielkopolskim już poraz osiemnasty Zwiazek Zawodowy Rolnictwa SAMOOBRONA poprzez swoją Fundację "Szansa dla Gmin"- przeprowadza nabór /rekrutację/ dzieci i młodzieżyw wieku szkolnymdo lat 16 /najstarsze rok urodzenia 2000/ na zimowisko w Poroninie k.Zakopanego.

Turnus jak co roku 10-dniowy z pełnyn zakwaterowaniem /noclegi i wyżywienie/ wraz z opieką fachowej kadry pedagogicznej i odpowiednim programem zimowiska/.

...czytaj dalej


K O M U N I K A T


Dnia 6 grudnia 2015r.w Poznaniu w Klubie "Wierzbak" ul.Wojska Polskiego odbyły się obrady wojewódzkiego Zjazdu Związku Zawodowego Rolnictwa SAMOOBRONA, na którym zostały między innymi wybrane władze wojewódzkie tego Związku.

...czytaj dalej


Wieści z WielkopolskiK O M U N I K A T

Związek Zawodowy Rolnictwa SAMOOBRONA Zarząd Województwa Wielkopolskiego - zaprasza rolników i innych posiadaczy działek,na których są zlokalizowane urządzenia przesyłowe w postaci słupów energetycznych linii średniego lub wysokiego napięcia,gazociągów przesyłowych,magistrali wodnych,ciepłociągów na spotkanie,które odbędzie się dnia 11 września 2015r.o godz.19-tej w miejscowości Pawłowo Żońskie w Domu Kultury gmina i powiat Wągrowiec /połowa trasy Wągrowiec-Margonin/.

...czytaj dalej


WIADOMOŚCI

W dniu 16 sierpnia 2015r. w miejscowości Zamęty w Kościele parafia Dzieżbin woj. wielkopolskie została odprawiona msza św. w intencji tragicznie zmarłego w dniu 5 sierpnia 2011r. w Warszawie w biurze Samoobrony śp. Andrzeja Leppera. Oprócz parafian uczestniczyli członkowie i sympatycy Samoobrony z woj. wielkopolskiego w tym pow. konińskiego, słupeckiego i kaliskiego

Wieści z WielkopolskiWieści z Wielkopolski
WOJEWÓDZTWO WIEKOPOLSKIE
Wieści z Wielkopolski


"Wara obcym od polskiej ziemi", „Polacy na was głosowali, a obcy was kupowali i czynią to nadal!” - z takimi hasłami protestowała kilkudziesięcioosobowa grupa rolników, którzy w ubiegłym tygodniu zebrali się przed Starostwem Powiatowym w Gnieźnie. Obok postulatów głośno artykułowanych przez rolników w proteście ogólnokrajowym, pojawiły się również żądania dotyczące stricte powiatu gnieźnieńskiego.Wieści z Wielkopolski


Już poraz 12-ty będziemy jako rolnicy obchodzić rocznicę naszych protestów i blokad ze stycznia i lutego 2003r. w całej Polsce przeciwko ówczesnej polityce rolnej koalicyjnego Rządu SLD-PSL.I N F O R M A C J A


Już poraz 12-ty będziemy jako rolnicy obchodzić rocznicę naszych protestów i blokad ze stycznia i lutego 2003r. w całej Polsce przeciwko ówczesnej polityce rolnej koalicyjnego Rządu SLD-PSL

Państwo Dziennikarze
wielkopolskich mediów!!!


W nawiązaniu do rozesłanych na początku styczna br.do wielkopolskich mediów Informacji o organizowanych przez Fundację "Szansa dla Gmin" Związku Zawodowego Rolnictwa SAMOOBRONA już poraz 17-ty tegorocznych zimowisk - zapraszam Państwa Dziennikarzy na pożegnania wyjeżdżających dzieci z dworca PKP Poznań Gł.

ODEZWA

Jeżeli zależy tobie człowieku na godnych warunkach pracy to musisz być na roteście.Jeżeli chcesz mieć uczciwie zapłacone za wyprodukowany towar musisz być na proteście.Jeżeli zależy tobie człowieku na miejscu pracy to nie może zabraknąć ciebie na proteście.


WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE
...czytaj dalejPODZIĘKOWANIE OD MARSZAŁKA

-->

STANOWISKO
Wielkopolskich Rolniczych Związków Zawodowych
w sprawie obrotu gruntami rolnymi

Niedoskonałość przepisów ustawy o ANR, Ustawy o obrocie nieruchomościami rolnymi oraz ich rozporządzeń, szczególnie z dnia 18.01.2013r nie jest do zaakceptowania w obecnym stanie rzeczy. Tolerancja i swoista interpretacja tychże przepisów sprawia, że obrót ziemią wychodzi na niekorzyść rolników chcących powiększyć swoje gospodarstwa chociażby do kilkudziesięciu hektarów. Niestety należy do faktów, że nadal odbywają się zakamuflowane przetargi, nieadekwatne wyceny, dobór nabywców, czy w efekcie dzierżawców.I N F O R M C J A

Już poraz 11-ty będziemy jako rolnicy obchodzić wspomnienie naszych protestów i blokad ze stycznia i lutego 2003r. w całej Polsce przeciwko ówczesnej polityce rolnej Rządu RP czytaj SLD i PSL.

I N F O R M C J A

Niniejszym mam zaszczyt zaprosić Państwa Dziennikarzy na odprawę dzieci z województwa wielkopolskiego udających się na zimowisko w górach do miejscowości Wisła do Luksusowego Ośrodka Wypoczynkowego.Będzie to grupa 55 dzieci plus 5 opiekunek.


Kilkudziesięciu rolników protestowało w poniedziałek 27 stycznia przed Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu przeciwko zmianom, które umożliwią cudzoziemcom wykup ziemi. Współorganizatorem protestu był Józef Juszkiewicz przewodniczący wielkopolskiej "Samoobrony".

...czytaj dalejwięcej


więcej


więcej


więcej


więcej


więcej

...czytaj dalej


więcejwięcej...czytaj dalej


więcej


...czytaj dalej


więcej


...czytaj dalej


więcej
...czytaj dalej


...czytaj dalej


...czytaj dalej


...czytaj dalej


...czytaj dalej


...czytaj dalej


...czytaj dalej


...czytaj dalej


...zobacz zdjęcia


...czytaj dalej


...czytaj dalej


...czytaj dalej


...czytaj dalej


Newsletter

Podaj email jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji z serwisu www.samoobrona.org.pl
dodaj usuń
AkceptujęRegulamin

PROSTO Z SIECI
INFORMACJE
KONSTYTUCJA

SAMOOBRONA | POLEĆ NAS ZNAJOMYM | MAPA SERWISU | DODAJ DO ULUBIONYCH | KONTAKT | ENGLISH
ostatnia aktualizacja: 9.07.2008